Instructor de dans JOBS Scoala de Dans DAnce Time

instructor dans scoala de dans dancetime
Locuri de munca vacante la DAnceTime pe pozitia instructor dans, profesor si coregraf.
Pentru noul sediu din zona Pta Romana DANCETIME isi doreste in echipa cativa colaboratori pasionati de dans- doi pe dans sportiv&salsa, unul pe dans popular romanesc si unul pe Tango Argentinian. Trimite cv-ul tau pe office @ dancetime.ro insotit de 2 fotografii in tinuta casual, nu concurs. Iti recomandam sa citesti si cerintele, numai candidatii ce indeplinesc cerintele vor fi contactati in vederea unui interviu.

Se ofera:

- orar part-time agreat impreuna la angajare, 3-4 ore/zi, de obicei dupa 17.00, 3-4-5 zile pe saptamana.

- traininguri de psihologie, pedagogie, biomecanica muschilor- articulatiilor.

- salariu in functie de cat se lucreaza + bonsuri de perfermonte la indeplinirea obiectivelor.

Se cere -  instructor dans sportiv/ coregraf salsa:

- participant/a la concursuri de dans sportiv; (un plus daca cunoaste si dansurile latino non-sportive ca Salsa, Bachata etc)

- persona comunicativa, sociabila.

- rabdare si spirit pedagogic.

- experienta minima 6 luni ca instructor de dans grupe copii sau/si adulti .

- dornic de perfectionare in predare si invatare a noi stiluri de dans.

- dansator de performanta&participant in concursuri organizate de Federatia Romana de Dans Sportiv;

- constituie un plus pentru tine cunostinte in afara dansului sportiv din dansurile latino ca Salsa, Merengue, Bachata) sau/si Tango argentinian sau dans modern.

- constituie un plus pentru tine cursuri de pedagogie si biomecanica;

Cerinte pentru instructor dansuri populare romanesti

idem ca si pentru dans sportiv insa cei ce aplica trebuie sa fi fost membru intr-un Ansamblu de Dans Popular.

Responsabilitati generale:

 Tine lectii de dans de grup pentru adulti si sau/copii plus lectii particulare, conform fisei postului, a programei si politicii angajatorului.

Cum aplici:

Trimite cv + 2 fotografi (tinuta normala, nu de concurs) pe office @ dancetime.ro pentru a aplica la postul de instructor dans /coregraf. Candidatii care indeplinesc cerintele vor fi contactati.

Aplica pentru postul de Instructor Dans sportiv, trimite cv si pentru instructor de dansuri populare romanesti, trimite cv instructor de tango Argentinian.

Scoala de Dans DAnceTime Bucuresti.

Actualizat la 15/02/2019

JOB Instructor dans-clic